Make your own free website on Tripod.com

 Akumuliatoriu supirkimas Kaune

 

akumuliatoriu supirkimas kaune

Pavojingų atliekų supirkimas yra vykdomas ir organizuojamas ne tik kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Tačiau vykdant šių pavojingų atliekų tvarkymą, išryškėja kelios opios ir diskutuotinos problemos. Šios problemos rūpi ne tik Lietuvos Vyriausybei, kuri vykdo Sanglaudos fondo programos numatytus pavojingų ir kitų atliekų tvarkymo projektus, bet ir paprastiems samdomiems darbininkams, kurie duoną sau uždirba triūsdami įvairiose gamyklose visoje Lietuvoje. Kyla klausimas – ar ta duona tokia jau saldi ir, ar verta darbininkų sveikatos, žalojant savo kūną ir organizmą nuodingais gamyklų išmetamais dūmais arba dirbant pavojingų atliekų supirkimo įmonėse?

 

 Kaip žinoma, pavojingų atliekų tvarkymas šiuo metu vykdomas tik tam tikrose Lietuvos teritorijose – didžiuosiuose miestuose, tarp jų ir kaune, bei aplink juos, ypač kur skleidžiasi ir plinta oru pavojingų atliekų dūmai. Kitos pavojingos zonos yra lyg ir primirštos ir apleistos. Galbūt jau yra vykdomi įvairūs atliekų tvarkymo projektai, tačiau mūsų visuomenė apie tai dar nėra informuota. 

 

Bene labiausiai Lietuvoje nukenčia nuo radioaktyviųjų atliekų Jonavoje ir Mažeikių mieste dirbantys gamyklų darbuotojai. Be abejo, visi darbuotojai yra apsaugoti ir stengiamąsi kuo labiau sumažinti taršą šiose teritorijose. Tam gamyklų vadovybės skiria ypatingai didelį dėmesį, bei investuoja dideles lėšas iš savo uždirbto pelno į darbuotojų kuo maksimalesnį sveikatos apsaugos užtikrinimą, tačiau visas šis reikalas labai brangiai kainuoja. Tačiau juk vardan didesnių lėšų darbuotojų saugumui, išliks pastovesnė ir našesnė darbo jėga, nes dabartinėmis krizės sąlygomis, rasti gerą ir kvalifikuotą specialistą labai sunku. Norinčiųjų daug, bet galinčiųjų, deja, labai mažai. Todėl pavojingų atliekų tvarkymas iš kitos požiūrio pusės, gali būti laikomas netgi darbuotojus motyvuojančiu veiksniu. 

 

Automobilinių akumuliatoriu atliekos  yra viena dažniausiai pasitaikančių pavojingų atliekų, kaip ir anksčiau minėti įvairių gamyklų išmetamieji dūmai. Automobilinių akumuliatoriu atliekos turi būti tinkamai surinktos ir laikomos nustatytomis sąlygomis, bei perdirbamos. Švino rūgštiniai automobiliniai akumuliatoriai – tai atlieka, turinti daug pavojingų ir kenksmingų medžiagų. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, švino turintys akumuliatoriai ir baterijos turi būti surenkamos ir perdirbamos taip, kad būtų galima pakartotinai panaudoti visas medžiagas, sudarančias šias pavojingas atliekas – šviną, sieros rūgštį, plastikus ir kitas chemines medžiagas.                      


Akumuliatorių supirkimas Kaune yra vykdomas UAB „Žalvario“ skyriuje, adresu – Palemono g.1, taip pat nemokamą buitinės technikos išvežimą ir antrinių žaliavų supirkimą vykdo UAB „Kaunakiemis“, isikūręs Savanorių prospekte 286, Kaune. Savo interneto puslapyje UAB „Kaunakiemis“ skelbia, kad ši „bendrovė surenka elektros ir elektronikos įrangos (EEI) atliekas visoje Lietuvoje. UAB „Kaunakiemis“ NEMOKAMAI savo transportu surenka ir išveža nenaudojamą elektronikos įrangą, buitinę techniką ar jų laužą“. Taip pat akumuliatoriu supirkimas kaune yra vykdomas įvairiuose specialiuose forumuose arba skelbimuose. Tačiau patogesnis ir greitesnis akumuliatorių supirkimas yra vykdomas stambiose ir žinomose bendrovėse, kurios užsiima antrinių žaliavų supirkimu, surinkimu, perdirbimu ir prekyba.


Akumuliatoriu supirkimas kaune tėra vykdomas dviejose anksčiau paminėtose bendrovėse – UAB „Žalvaryje“ ir UAB „Kaunakiemyje“, bei kituose mažiau žinomuose supirkimo punktuose ar viešuose skelbimuose. Akumuliatoriu supirkimo kaina kaune yra konkurencinga kitoms tokios paties pobūdžio bendrovėms. UAB „Žalvario“ internetiniame tinklalapyje nėra skelbiamos akumuliatoriu supirkimo kainos, o UAB „Kaunakiemio“ internetiniame tinklalapyje yra skelbiamos akumuliatoriu supirkimo kainos – nuo 50 centų iki 7 litų už kilogramą, priklausomai nuo akumuliatoriu dalių laužo kokybės ir kiekio. Internete portaluose esančiuose akumuliatoriu supirkimus vykdančiuose skelbimuose, supirkimo kainos taip pat labai svyruoja.